Vadovas: Ugnius Arcabas / Tel. +370 655 33609
Šakių miesto pučiamųjų instrumentų orkestras skaičiuoja tik penktus savo gyvavimo metus. Deja, bet kažkada turtingame orkestrine kultūra miestelyje ir rajone, tradiciją tenka kurti ir puoselėti iš naujo. Taigi pradėjome nuo A… Nuo A kategorijos 2014 metų pučiamųjų instrumentų čempionate Panevėžyje, kur orkestras buvo įvertintas I vieta savo kategorijoje ir apdovanotas už geriausią privalomo kūrinio atlikimą. 2015 metų čempionate, orkestrą lydėjo sėkmė jau B kategorijoje. 2015 metais orkestras išrinktas geriausiu Šakių miesto kultūros kolektyvu ir apdovanotas „Aitvaro“ nominacija. 2017 metais orkestras dalyvavo įspūdingame festivalyje „Vilkaviškio dūdos“, o 2018 metais pasirodė dainų šventės „Vardan tos…“ renginiuose: „Vario audra“ ir „Dainų diena“. Tai vieni iš skambesnių šio kolektyvo pasiekimų ir pasirodymų per šiuos penkerius metus. Didžiausiu laimėjimu laikome tai, jog Šakiuose vėl skamba dūdos, kad šiame orkestre susijungė kelios kartos ir visi atradome džiaugsmą muzikuodami.
Vadovas: Jevgenijus Rutkauskas / Tel. +370 656 76231
Vaikų dainavimo studijai „Šmiki – Šmaki“ šiemet sueina 25 metai (tai ketvirtis amžiaus). Grupę lanko vaikai nuo 4 iki labai daug metų. Grupėje mokomės dainuoti ir šokti komandoje, draugauti, susikaupti scenoje, dalintis vienas su kitu viskuo – materialiais ir dvasiniais dalykais, be abejo, mokomės ir savarankiškumo. Nepaisant to, kad žmonės mes maži, mūsų daromi darbai yra labai dideli. Šiuos jubiliejinius metus mes pradėjom pergalingai. Sausio 6 dieną Vilniaus Rotušėje kalėdinės dainos konkurse „Christmas Talent League 2019“ laimėjome garbingą 2 vietą. O ir šiaip mes savęs nenusiskriaudžiam – dalyvaujame įvairiuose labdaros koncertuose, festivaliuose su Lietuvos scenos žvaigždėmis… ir aišku – konkursuose, tokiuose kaip: Laumės Juosta, Vaikų Muzikos Talentų Lyga, Mes – Pasaulis ir t.t. iš kurių visuomet grįžtam su laureatų arba Grand Prix apdovanojimais. Mūsų grupę lanko patys laimingiausi vaikai. Žinot kodėl? Todėl, kad su jais visuomet keliauja visa šeima! Už tarpusavio supratimą, pagarbą, toleranciją, gerą nuotaiką, komandinį darbą, susiklausymą vadovai norėtų padėkoti visiems vaikams ir tėveliams.
Vadovė: Asta Grigaitienė / Tel. +370 616 75808
Šakių kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Akordas “ turi labai didelę sceninę patirtį . Jo kūrybinė veikla prasidėjo 1998m. Irašyti du kompaktiniai diskai. 2015 m. „Nemunėlio vingiai “ konkurse užimta pirmoji vieta , o 2018 m. tame pačiame konkurse III-oji vieta. 2016 m. respublikiniame vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai“ suteikta II-ojo laipsnio kategorija. Vyrai mielai koncertuoja įvairiose rajoninėse , regioninėse bei respublikinėse šventėse, festivaliuose, konkursuose. Yra parengę keletą koncertinių programų. 2019m kovo men atšventė kūrybinės veiklos 20 ties metų jubiliejų.
Šakių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Gaudenė“ yra didelė ir talentinga grupė, kurios nariai turi ypatingų vokalinių sugebėjimų. Jų repertuaras yra labai įvairus, į jį įeina tiek liaudies dainos, tiek populiarios muzikos kūriniai. Ansamblis labai vertinamas ne tik Šakiuose, bet ir visoje Lietuvoje, dalyvaujant įvairiuose renginiuose ir koncertuose. Jų dainos yra įkvepiančios ir emocingos, o merginų vokalai sudaro ypatingą ir harmoningą garsų derinį. „Gaudenė“ yra tikras kultūrinis lobis Šakiuose, pritraukiantis žmones savo nepakartojamomis dainomis ir pasirodymais.
Vadovė: Ramunė Valaitienė / Tel. +370 620 80404
1964 metais susikūrusi Šakių kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Vijūras“ yra aktyvi šokių grupė, kuri puoselėja tradicinį Lietuvos liaudiškų šokių paveldą. Grupė sudaro įvairaus amžiaus šokėjai, kurie su entuziazmu ir meile skleidžia lietuviškąją kultūrą šokių formose. „Vijūro“ narių šokiai dažnai grojami įvairiuose renginiuose, šventėse, festivaliuose, taip išsaugant ir populiarindami liaudiškus šokius. Ši šokių grupė yra tikras Lietuvos kultūros puoselėtojas ir šokėjų bendruomenės susijungimo taškas.
Vadovė: Vika Lukauskaitė/ Tel.
Teatro režisierė: Gražina Guzovijienė / Tel. +370 611 33980
Zanavykų teatro kolektyvas gyvuoja nuo1986m. Per tą laikotarpį pastatė 30 spektaklių. Pastovūs Respublikinės Dainų šventės dalyviai. Jau net tris kartus dalyvavome šioje šventėje. Jungtinis spektaklis B.Dauguviečio „Amerika pirtyje“, K. Donelaičio „Metai“ ir publicistinis spektaklis apie tautos didžiavyrius Vydūną ir V. Kudirką. Pastovūs respublikinio mėgėjų teatro konkurso „Atspindžiai“ dalyviai. Šis konkursas vyksta kas du metai. Mes per savo gyvavimo laikotarpį esame 5 kartus tapę šio konkurso laureatais. Trys nominacijos buvo parvežtos į Šakius už geriausius epizodinius vaidmenis. Apdovanoti Zanavykų teatro aktoriai; Edmundas Šneideris ir Elvyra Sakalauskienė o taip pat teatro režisierė Gražina Guzovijienė – už Lietuviškosios dramaturgijos interpretaciją. Teatras aplankė beveik visus Lietuvos miestus ir miestelius. Savo vaidinimus rodė ir Vokietijoje ( vokiečių projekte „Vakarai eina į rytus, rytai – į vakarus“) ,bei vietos lietuvių bendruomenei Londone (Didžioji Britanija). Kolektyvo nariai mielai dalyvauja įvairiuose miesto renginiuose, šventėse. Jau tradicija tapo kolektyvui rengti savo mini spektaklius – pasirodymus , ieškoti naujų formų Sausio 13 ir Vilties ir gedulo dienos minėjimuose. Eilę metų rengiame tradicinį komedijų festivalį „Juokiasi zanavykai“. Turime viltį šį festivalį išauginti iki tarptautinio lygio. Teatro kolektyvas 2021 metais garbingai švęs savo kūrybinės veiklos 35metį, tad norime pasivyti laiką ir spėti pastatyti tiek spektaklių , kiek sukaks metų. Jau tradicija tapo kiekvieną vasarą praleisti savaitgalį kartu prie ežero. O kur dar Kalėdinės „Mišrainių puotos“, Tarptautinės teatro dienos, kurios jau švenčiamos daugiau nei 20 metų.
Kolektyvas draugiškas ir nestokojantis humoro jausmo. Aktorius būdamas savo tiesioginiame darbe, su džiaugsmu laukia vakaro repeticijų ,tai reiškia, kad mums kartu gera kurti tą nuostabų pasaulį, kurį vadiname – teatru…
Vadovė: Vitalija Venienė / Tel. +370 612 26649
Šokių grupės „Pynė“ veikla prasidėjo nuo 1996 metų, kuomet pirmuosius šokio abėcėlės puslapius ėmė versti 20 mažų šokėjėlių. Kas keturi metai šokėjų gretas papildydavo vis naujos šokėjų grupės, dabar kolektyvų narių skaičius išaugo iki 60,o koncertų skaičius iki kelių šimtų, žiūrovams parodyta per 140 šokių. Kolektyve šoko penkios moksleivių kartos- trys kartos šokėjų jau palikę kolektyvą, šiuo metu „Pynėje“ šoka jaunuolių ,jaunių ir jaunučių grupės.
„Pynė“ jau atšventė ir 20-ies metų kūrybinio darbo jubiliejų. Sklandydami istorijos puslapius randame įvairių išgyvenimų ir įspūdžių. Čia būta džiaugsmingų šypsenų, nuovargio ašarų, skambaus juoko ir liūdesio .Nepaisant įvairių vingių kolektyvą jungia stipri šokio dvasia, kuri nejučia mokė šokėjus nepasiduoti ,tobulėti ir palaikyti vienas kitą. Šokėjų repertuare ne tik lietuvių liaudies ir šalies choreografų sukurti šokiai, bet ir latvių ,lenkų ,rusų tautų šokiai.
1999 m. „Aitvaro” apdovanojimas Vitalijai Venienei, nominacija geriausio šokių kolektyvo vadovei.
„Pynė“ pripažinta geriausiu 2004 metų Šakių rajono kolektyvu ir apdovanota „Aitvaro“ nominacija.
Kolektyvas 1998 m., 2003 m.,2005 m., 2007 m.,2009 m.,2012 m., 2014 m.,2016 m. ,2018 m. Lietuvos dainų ir šokių švenčių bei respublikinių Moksleivių švenčių dalyvis.
Du kartus (2005 m.) dalyvavo televizijos laidoje „Gero ūpo“. Taip pat yra 2000 m., 2002 m., 2004 m.,2009 m.,2016 m. Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Krasnoznamensko, Gusevo ir Kaliningrado miestų kultūros dienų dalyvė.
2016 metais „Pynės“ jaunimo ir jaunuolių grupės buvo pakviesti filmuotis lietuviškame filme „Patriotai“. Šokėjai įgijo naujos patirties ir turėjo galimybę dirbti su profesionaliais aktoriais.
Su savo koncertinėmis programomis dalyvauta tarptautiniuose festivaliuose Turkijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Vengrijoje, Bulgarijoje.
„Pynė“ vykdė ir dalyvavo daugelyje tarptautinių projektų – 2007 m. trišalis projektas „Tarptautinė šokio meistriškumo dirbtuvė“ Lenkijoje. Tais pačiais metais tarptautinis projektas „Mūsų didieji lobiai“ Vokietijoje. 2010 m. vykdė ir dalyvavo trišaliame tarptautiniame projekte „Bendradarbiavimo tiltai“ – trys kolektyvai „Elk“(Lenkija), „Ščeremošč“(Ukraina) ir „Pynė“ (Lietuva) paruošė ir sukūrė bendrą šokių programą ir Joninių nakties spektaklį pagoniškais motyvais .Tai pristatė Lenkijos ir Lietuvos žiūrovams. 2011 m. vykdė dvišalį projektą „Laikas pradėti Polonezą“ Lenkijoje.
2014 metais Lietuvos liaudies kultūros centras patvirtina, kad jaunimo liaudiškų šokių grupei „Pynė“ suteikiama mėgėjų meno kolektyvo I kategorija.
Kolektyvas labai džiaugiasi savo aukštais pasiekimais. Nuo 2000 metų „Pynė“ dalyvauja visuose respublikinio liaudiškų šokių konkurso „Aguonėlė“ turuose. 2008 m., 2012 m. respublikiniame vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių konkurse „Aguonėlė“ „Pynės“ jaunuoliai laimėjo pirmąsias vietas ,jaunučiai –II vietos nugalėtojai. 2016 metų Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių konkursinio festivalio „Aguonėlė“ nacionaliniame ture- I laipsnio diplomas jaunuolių grupei ir III laipsnio diplomas jaunių grupei. Bei jaunuoliai buvo apdovanoti I laipsnio diplomu už išraiškingiausiai atliktą šokį „Folklorinių šokių siuita“. 2015 metais Vilniuje vykusiame respublikiniame liaudiškų šokių konkurse „Šoka Lietuva“ „Pynės“ šokėjai iškovojo laureatų vardą ir turėjo galimybę šokti scenoje kartu su „Lietuvos“ ansamblio šokėjais.2015 m. pirmame tarptautiniame ugdymo įstaigų liaudies šokių festivalyje-konkurse „Šokis mus jungia“ Kaune „Pynės“ jaunimas parvežė laureatų diplomą ir buvo įteikta pereinamoji „Santaros“ taurė, o tame pačiame konkurse 2016 m. jaunuoliai laimėjo pirmąją vietą.2018 m. respublikiniame pastatyminių šokių kompozicijų konkurse „Šypsenų vaivorykštė“ Trakuose- „Pynė“ apdovanota už originaliausiai atlikto tautinio šokio kompoziciją.2018 m. respublikiniame liaudiškų šokių festivalyje- konkurse „Šokis mus jungia“ Alantoje- „Pynės“ jaunimas apdovanotas nominacija „Profesionaliausia šokių grupė“.
2017 m. kovo 11 d. „Pynės“ kolektyvas apdovanotas Lietuvos nacionalinio kultūros centro nominacija „Aukso paukštė“ kaip geriausias šokių kolektyvas ,o vadovė – geriausia šokių kolektyvo vadovė. Nominacija suteikiama už aukštą meninį lygį, aktyvią ir reikšmingą pastarųjų metų veiklą, savo krašto choreografijos propagavimą; tradicinio šokio žanro saugojimą ir populiarinimą regionų, apskričių ir šalies svarbiausiuose renginiuose; konkursuose pelnytas prizines vietas, originalių tradicinių projektų inicijavimą ir organizavimą.
Vadovė: Laura Saunorienė / Tel. +370 657 90162
Šakių kultūros centro šiuolaikinio šokio grupė „Viva“ nuo 2017 m. pasivadino Šokio teatru. Tai nereiškia, kad pakito kolektyvo veidas, tačiau tai neša žinią apie šokėjų ir vadovės kryptingas teatrinės šokio išraiškos paieškas.
Šokio teatras – tai kolektyvas, kuris propaguoja šiuolaikinio – contemporary šokio stilių ir savo veikloje numato ne vien šokio technikos tobulinimą, bet gilinasi į prasmes, kurios galbūt ne visada aiškiai matomos, nes šis šokio stilius pilnas abstrakcijų.
Pirmas didžiausiais Šokio teatro darbas 2017 m. balandžio 30 d. pristatytas šokio spektaklis „Mano AŠ“ kurio metu publika įsitikino, kad šie žmonės gyvena šokiu ir jaučia jo pulsą kitu kampu. Bendras režisierių Lauros Saunorienės ir Marijano Staniulėno choreografinis darbas nepaliko abejingų ir atnešė į Šakius naują meno kryptį – šokio teatrą. Tai nauja kolektyvo pradžia, kuri žada naujus ateities planus, naujus spektaklius ir šiuolaikinio meno projektus.
Šokio teatras dalyvauja įvairiuose šokio festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, kuria specialias choreografijas Šakių kultūros centro renginiams, atidarymo ceremonijoms. Kolektyvą šiuo metu lanko 47 nariai. Trys skirtingos amžiaus grupės apjungia keletą kartų šokio mylėtojų, kurie nuo 4 metų jau gali pažinti scenos didybę ir išreikšti save šokio pagalba.
Pasiekimai:
- 2017 m. balandžio 1 d. Tarptautinis šiuolaikinio šokio konkursas „Amber Suwalki“ – I, II vietos
- 2018 m. balandžio 28 d. Respublikinis šiuolaikinio šokio konkursas „Emocijos“ – II, III vietos
- 2018 m. lapkričio 17 d. Tarptautinis šiuolaikinio šokio konkursas „Amber Suwalki“ – I vieta
Vadovė: Virginija Snudaitienė / Tel. +370 615 45057
Folkloro ansamblis „Šakija“ neseniai atšventė savo dvidešimtmetį, daugkartinis dainų švenčių ir tarptautinių festivalių dalyvis. Įvairių projektų, švenčių organizatorius. Aktyviai dalyvauja savo miesto projektuose, šventėse bei renginiuose. Puikiai atstovauja Sūduvos krašto tradicijas ir papročius – pelnęs ne vieną „Aitvaro“ nominaciją bei apdovanojimą, įvertinimą bei daugybę svarbių kolektyvui Padėkos raštų. Džiaugiamės ir didžiuojamės visais įvertinimais.
Per dvidešimt kūrybos metų surengėme 335 pasirodymus, visuomenei pristatėme 16 teatralizuotų edukacinių programų.
Smagu, kad galime suburti gražų būrį puikių žmonių, norinčių ir gebančių prisidėti prie senųjų tradicijų išsaugojimo ir tęstinumo.
Vadovas: Deividas Kerevičius / Tel. +370 685 28103
Lituanica“ chorą sudaro tiek vyrai, tiek moterys, todėl jis vadinamas mišriu chor. Choras savo repertuare turi įvairių muzikos stilių, nuo liaudies dainų iki klasikinių ir populiarių šiuolaikinių dainų. „Lituanica“ chorą vadovauja talentingas dirigentas, kuris sugebėjęs išugdyti choristoje profesionalumą ir gerą garso kokybę.
Choras puikiai žinomas ne tik Šakiuose, bet ir visoje Lietuvoje, dėl savo aukšto lygio atlikimo ir nuostabaus balsų derinio. Daugelis chorų konkursų ir festivalių laureatų, „Lituanica“ choras keliauja po visą Lietuvą ir užsieniečių teikdamas grožį ir džiaugsmą savo klausytojams.
Vadovė: Itana Januševičienė / Tel. +370 652 28050
Šakių cirko mokykla siūlo treniruotes įvairaus amžiaus vaikams. Tradicinės cirko treniruotės apima choreografiją, oro akrobatiką, gimnastiką, žongliravimą, ekvilibristiką ir kita. Cirko užsiėmumuose taip pat ugdomas aktorinis menas, pasitikėjimas savimi, atsakomybės jausmas, disciplina bei komandinis darbas.
Artistams siūloma išbandyti įvairius cirko žanrus, siekiant surasti tinkamą, labiausiai atitinkantį jų poreikius, fizinį pasiruošimą ir suteikiantį galimybę tobulėti. Nepaliaujamai ieškoma naujų raiškos būdų, panaudojant šiuolaikinio šokio, teatro, muzikos elementus.
Mokykloje dirba keturi kvalifikuoti pedagogai, siekiantys parengti jaunuosius cirko artistus naudojant unikalią patirtį bei žinias.
Šakių cirko mokykla taip pat pelnė daugybę apdovanojimų nacionaliniuose ir tarptautiniuose renginiuose. Kartu su savo artistų trupe aplankė daugybę šalių visoje Europoje. Taip pat mokykla inicijuoja festivalius, rengia vasaros stovyklas, organizuoja grupių susitikimus
Plačiau: sakiaicircus.lt
Vadovė: Rita Bartkuvienė / Tel. +370 612 26649
Kolektyvas susikūrė 1979 m. ir šiais metais švenčia 40-ties metų kūrybinės veiklos jubiliejų. Į šį kolektyvą susibūrė mėgstantys šokį ir bendravimą pagyvenę žmonės. Kolektyvui vadovauja Vitalija Venienė. Girėniškiai dalyvavo visose respublikinėse dainų ir šokių šventėse bei pasaulio lietuvių dainų šventėse. Aktyviai dalyvauja miesto, rajono ir apskrities ir respublikos šokių šventėse bei festivaliuose, koncertuoja įvairiuose renginiuose .
1985 m.respublikiniame konkurse „Mituvos sūkuriai“ III vietos laimėtojai.
1991 m. respublikiniame šokių konkurse “Pora už poros” laimėjo I vietą, o 1997 m.
tame pačiame konkurse užėmė III vietą.
2014 metais rugpjūčio 15 d. savo šokiais papuošė Kaliningrado apskrities „III Meždunarodnaja jarmarka narodnogo tvorčestvo“ –„Tarptautinė meno mėgėjų mugė“ šventę Kaliningrado mieste.
2015 metų rugpjūčio mėn. savo koncertinę programą dovanojo Slovakijoje tarptautiniame festivalyje Krivany mieste.
2017 metais šokėjai respublikiniame suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių konkurse „Pora už poros“ tapo laureatais ir gavo I laipsnio diplomą už išraiškingiausiai atliktą šokį „Dvarpolkė“.
Tais pačiais metais su koncertine programa pasirodė Vengrijoje Vac miesto šventėje.
Šokėjai džiugina žiūrovą savo nuoširdumu, paprastumu, šiluma ir meile šokiui.
O kaip šokėjai patys juokauja, kad tokiame amžiuje šokdami scenoje jie jau „neprognozuojami“… Tad „vadovytė“ (taip jie vadina savo vadovę) negalinti ant jų pykti…
2008 metais susikūręs Šakių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Gija“ 2016 metais „Sidabrinių balsų“ konkurse pelnė II-ojo laipsnio diplomą. 2018 m. išleido savo pirmąją kompaktinę plokštelę „Tau ,ačiū tariu“ . Šakių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Gija” yra talentingų ir įtakingų dainininkių grupė, kuri pasižymi nuostabiu balso deriniu ir harmonija. Jų repertuaras apima įvairiausius muzikos stilius, nuo liaudies dainų iki šiuolaikinės populiariosios muzikos. Ansamblis dažnai koncertuoja tiek vietinėse renginiuose, tiek aprūpina muzika įvairius švenčių renginius. Jų pasirodymai visada sulaukia didelio susižavėjimo ir palaikymo iš klausytojų.
Vadovė: Asta Grigaitienė / Tel. +370 616 75808
Kapela „Linas“ susibūrė 2020 metais birželio mėnesį.
„Linas“ dažniausiai naudoja tradicinius lietuvių liaudies muzikos instrumentus, tokius kaip smuikas, armonika, būgnas ir kiti. Didžiąją kapelos repertuaro dalį sudaro kolektyvo įkūrėjos ir vadovės Astos Grigaitienės parašyti kūriniai. Kapelos muzika pasižymi energingumu, ritmingumu bei šiluma, kuri sukuria ypatingą atmosferą renginiuose, šventėse ar kitose kultūrinėse programose. Be to, kapela stengiasi išlaikyti tradicinę atlikimo manierą, tuo pačiu integruodama šiuolaikines aranžuotes, kad jų pasirodymai būtų aktualūs ir šiuolaikinei publikai. Kolektyvo koncertinė veikla plečiasi po visą Lietuvą. Kapela „Linas“ dažnai koncertuoja lietuviškuose liaudies muzikos festivaliuose, bei įvairiuose regioniniuose renginiuose. Jie taip pat dalyvauja miestų ir kaimų šventėse, Joninių, Kaziuko mugės ar kitose tradicinėse šventėse, kur liaudies muzika užima svarbią vietą. Kapela „Linas“ 2024 metais laimėjo zoninį atrankos konkursą „Grok Jurgeli “, 2023 metais laimėjo „Pašešupių armonika“ kapelų varžytuves. Kapelos „Linas“ koncertinė veikla yra svarbi ne tik pramogai, bet ir kultūros puoselėjimui bei lietuviško muzikos paveldo išsaugojimui.
Šis kolektyvas taip pat dažnai prisideda prie liaudiškos muzikos saugojimo ir perdavimo jaunajai kartai.
Vadovė: Asta Grigaitienė / Tel. +370 616 75808
Keitėsi kapelos vadovai, kapelos sudėtis, buvo pakilimų ir atoslūgių, bet svarbiausia – išliko muzika. Nuo pat jos susikūrimo 1993 m. čia grojo ir dainavo apie 40 Gelgaudiškiečių.
Nuo 2003 m. kapelai vadovauja Nijolė Urbanavičienė.
Folkloro ansamblis „Šilupė“ (vad. Audronė Adomaitienė)
Gelgaudiškio padalinio tautinių šokių kolektyvas. ,,Liociukas“ (vad. E.Balčiūnienė)
Vadovė: Irma Svetlauskienė / Tel. +37068290625
Vadovė: Laima Blauzdžiūnienė/ Tel. +370 688 26835
Kidulių laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Volungė” . 2016m. dvylika atlikėjų, norinčių dainuoti, šokti, besidominčių etnine kultūra, susipažinti su senovinėmis lietuvių liaudies tradicijomis, susibūrė į ansamblį. Vadovė Laimutė Blauzdziūnienė.
Ansamblio repertuare atliekamos įvairios lietuvių liaudies dainos (patriotinės, darbo, jaunimo, šeimos). Programos paįvairinamos smulkiosios tautosakos elementais: pasakojimais, rateliais, žaidimais. Naudojamas muzikos instrumentas – kanklės. Repertuaras išsiplėtė dainuojamais romansais. Dainos skamba Kidulių miestelio šventėse ir renginiuose, koncertinėse išvykose. 2017m. kolektyvas dalyvavo XV respublikiniame tradicinių amatų, muzikavimo ir liaudišku šokių, dainų festivalyje, Veliuonoje. Rengiame kasmetines pagrindines kalendorines šventes bei romansų vakarus. Pagrindinė folkloro veikla – neužmiršti ir puoselėti lietuvių tradicinės kultūros palikimą.
„Folkloro ansamblis „Nova“ savo veiklą pradėjo 1996 m.
„Ansamblio pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai – visus ansambliečius sieja Zanavykų krašto upės Novužės krantai. Kolektyvas puoselėja šio krašto tradicijas ir tautosaką. Ansamblio nariai muzikuoja įvairiais liaudies instrumentais – smuiku, armonika, būgnu, basedla, bandonija, kanklėmis. Repertuarą sudaro dainos, rateliai, pasakojamoji tautosaka, instrumentinė muzika, šokiai. Stengiamasi, kad kiekvienas kūrinys skambėtų ne tik autentiškai, bet ir nuoširdžiai“,
2022 metais — „Aukso paukštė“ nutūpė į krašto kultūros puoselėtojų – ansamblio „Nova“ – rankas ir geriausiu krašto folkloro kolektyvu ir vadovu pripažintas Griškabūdžio kultūros centro folkloro ansamblis „Nova“
Vadovė: Nijolė Černevičienė Tel. nr.+370 616 25040
Vadovė: Raimonda Černevičiūtė Tel. nr. +370 692 79948
Vadovas: Valdas Sinkevičius Tel. nr. +370 686 61458
Vadovas: Valdas Sinkevičius Tel. nr. +370 686 61458
Vadovė Rasa Malinauskienė Tel. nr.+370 678 18481
El. paštas
Vadovė Rasa Malinauskienė Tel. nr.+370 678 18481
Vadovė Rasa Malinauskienė Tel. nr.+370 678 18481
Vadovė Vlada Klimaitienė Tel. nr. +370 686 68021
Vadovė Rimvydė Ralickienė Tel. nr. +370 62728320
Vadovė Saulena Valatkaitienė Tel. nr. +370 614 58418
2006m. grupė liaudiškai muzikai neabejingų bičiulių – Alvydas Kasparavičius (vokalistas), Viktoras Jasulevičius (bandonija), Virginijus Duoba (klarnetas), Gediminas Jankauskas (kontrabosas) bei devynmetis kapelos vadovo sūnus Erikas Šlakaitis – susirinko į pirmąją repeticiją tuometinėje Keturnaujienos laisvalaikio salėje. Kapela koncertuoja įvairiose rajoninėse, respublikinėse šventėse, dalyvavauja konkursuose, varžytuvėse, filmavosi laidoje „Duokim garo“. Nuo 2012 m. „Liocai“ yra nuolatinis kaimo kapelų šventės-varžytuvių „Grok, Jurgeli“ dalyvis, o 2013 m., 2015 m. ir 2017 m. šio konkurso Suvalkijos regiono nugalėtojai. 2014 m. ir 2018 m. dalyvavo dainų šventėse „Čia mano namai“ bei „Vardan tos…“ Kolektyvas vienintelis iš Šakių rajono kapelų paruošė programas Ansamblių vakarui.Šiuo metu kapelą sudaro 12 narių. Vis dėlto „Liocų“ pagrindas yra branduolys muzikantų, kurie groja nuo pat pirmos repeticijos. Liaudiškos muzikos kapeloje skamba mušamieji, elektrinis kontrabosas, akordeonas, armonika, skrabalai, du klarnetai, bandonija, perkusija.
Vadovas Albinas Šlakaitis
Telefono nr. +370 61649442,
El. paštas
Toggle Content
Toggle Content
Vadove Vida Čepliavičienė