Scroll to top

      Birželis Šakių krašto žmonėms ir jų svečiams žada muzikos festivalio „Beatričės vasaros“ pradžią. Tai vienuoliktus metus vykstantis profesionaliosios muzikos renginių ciklas  savo pavadinimu primenantis Lietuvos lakštingalą, mūsų kraštietę dainininkę Beatričę Grincevičiūtę. Festivalis prasidėjo 2011 m., minint dainininkės 100-ąsias gimimo metines ir tęsiasi iki šiol. Daugelis klausia, kodėl „Beatričės vasaros“? Kodėl ne rudenys, ar žiemos? Ilguvos dvare, ant aukšto Nemuno kranto prabėgo Beatričės vaikystė , o vaikystės ryškiausi prisiminimai dažnai susiję su vasara. Tai šiek tiek romantiškas pavadinimas.

Festivalis muzikos mylėtojus pakvies į septynis koncertus, kurie vyks gražiausiuose Šakių krašto paveldo objektuose, kuriuose gražiai dera muzika, architektūra, gamta ir… ypatinga tų vietovių aura. Numatyta įvairi programa, kuri turėtų būti įdomi įvairaus amžiaus žmonėms.

Net trys festivalio renginiai vyks Zyplių dvare (prie centrinių rūmų). Festivalį Zyplių dvare birželio13 d. pradės Lietuvos kamerinis orkestras ir smuikininkas, orkestro koncertmeisteris Džeraldas Bidva. „Lietuvos kamerinis orkestras savo skambesiu, interpretavimo tradicijomis yra lyg aukščiausios kokybės muzikos instrumentas. Manau, tai vienas savo žanro lyderių. 60 metų – ilga istorija. Europoje ne tiek daug orkestrų šiandien gali didžiuotis tokia praeitimi“, – taip apie LKO atsiliepia smuikininkas, orkestro meno vadovas ir dirigentas Sergejus Krylovas. Klausytojai turės malonią progą dvaro parko erdvėje išgirsti nuostabiąją W.A. Mozarto “Nakties serenadą”, patirti  Vivaldi „Metų laikų“ kelionę.

    Savo beprotiška energija ir temperamentu Zyplių dvaro sceną liepos 23 d. sprogdins Bai Kamara Jr. Gimęs Siera Leonėje, augęs Didžiojoje Britanijoje, muzikinį talentą išskleidęs Belgijoje, o šiemet pirmą kartą atvyksiantis į Lietuvą  dainininkas patikina, jog bliuzas išlaisvina giliausias emocijas ir turi daugybę spalvų bei atspalvių.  Tad laukia išties neeilinis vakaras.

 Zyplių dvaras festivalį sutiks ir palydės. Rugpjūčio 22 d.  operos solistas Rafailas Karpis ir aktorius  Jokūbas Bareikis kviečia išgirsti ir pamatyti unikalų koncertą „The Beatles show“. Teatralizuotų pasirodymų metu išgirsite visame pasaulyje vienos populiariausių visų laikų grupės „The Beatles“ gražiausias ir populiariausias dainas. Sužinosite įdomių detalių apie grupės kūrybą bei gyvenimą – pasijusite tarsi papuolę į gyvą šio stiliaus muzikos istorijos pamoką.

           Ilguva. Ką ši magiška vietovė ant aukšto Nemuno kranto reiškė kompozitoriui, dirigentui, Varšuvos operos teatro, vėliau ir Varšuvos filharmonijos direktoriui , Beatričės Grincevičiūtės talento globėjui ir puoselėtojui E.Mlynarskiui? Į tai klausytojams atsakys šio muzikinio susitikimo dalyviai solistai Kristina Siurbytė, Mindaugas Jankauskas bei pianistė Šviesė Čepliauskaitė. Beatričei Grincevičiūtei šiemet sukanka 110 m., Emiliui Mlynarskiui -151. Puiki proga muzikos kalba pajausti šių dviejų iškilių Lietuvos ir Lenkijos muzikos asmenybių laikmetį…ir juos pačius. Tad susitikime Ilguvos dvaro terasoje birželio 20 d.

            Karo metais sugriautos senosios Sudargo bažnyčios erdvė, išlikę jos griuvėsių fragmentai turi savo nepakartojamą aurą, todėl čia visuomet gausu festivalio klausytojų. Šiemet jie turės malonią progą susitikti su nuostabaus balso savininke operos soliste Ona Kolobovaite,    pirmuoju  Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro smuiku Zbignevu  Levickiu ir gitaros virtuozu Aurelijumi Globiu  jų koncertinėje programoje ,,Baltas paukštis“.

      Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje , kuri dėl savo išskirtinės  medinės architektūros ir puikios akustikos žinoma ne tik kultūros paveldo specialistų , bet ir ypač vertinamoje klasikinės muzikos atlikėjų suskambės istoriniai vargonai (1804m) ir saksofonas. Klausytojai turės išskirtinę progą išgirsti ankstyvojo laikotarpio vargonų autorių J.K.Kerll,  J. A. Reincken,  M.A.Charpentier,  J. G. Rheinberger kūrinius. Taip pat skambės A. Piazzolla,  E. Morricone, P. Vyšniausko muzika vargonams ir saksofonui. Liepos 25 d. saksofono virtuozo Petro Vyšniausko ir vargonininko Balio Vaitkaus koncertą skiriame šios iškilios šventovės pastatymo 225-osioms metinėms.

Klausytojai po grupės ,,Subtilu-Z“  koncertų kone vienbalsiai teigia, kad grupės nepriekaištingas muzikos atlikimas nepalieka abejingų. Energetika tiesiog sprogsta visų koncertų metu ir to neatsiejama dalimi yra kiekvienas grupės narys. Ir nesvarbu, ar jie groja savo kūrybos muziką, džiazo standartą, rock – pop, ar modernų folką, jų koncertuose tai skamba dar negirdėtai. Tad kviečiame tuo įsitikinti atsilankius į Kidulių dvarą rugpjūčio 8 d.

       Už galimybę organizuoti festivalį dėkingi Lietuvos Kultūros tarybai, Šakių rajono savivaldybei, Šakių krašto verslo įmonėms ir atskiriems žmonėms,  supratusiems ir palaikantiems profesionalaus meno savo krašte svarbą.  

        Festivalio organizatoriai visiems linki gražios, turiningos, sveikos vasaros ir pasiilgtų susitikimų su muzika.

Bilietus galite įsigyti Šakių kultūros centro bilietų kasoje, www.ticketmarket.lt arba 1 val. prieš koncertą