Šokių grupės „Pynė“ veikla prasidėjo nuo 1996 metų, kuomet pirmuosius šokio abėcėlės puslapius ėmė versti 20 mažų šokėjėlių. Kas keturi metai šokėjų gretas papildydavo vis naujos šokėjų grupės, dabar kolektyvų narių skaičius išaugo iki 60,o koncertų skaičius iki kelių šimtų, žiūrovams parodyta  per 140 šokių. Kolektyve šoko  penkios moksleivių kartos- trys kartos šokėjų jau palikę kolektyvą, šiuo metu „Pynėje“ šoka jaunuolių ,jaunių ir jaunučių grupės.

„Pynė“ jau atšventė ir 20-ies metų kūrybinio darbo jubiliejų. Sklandydami istorijos puslapius randame įvairių išgyvenimų ir įspūdžių. Čia būta džiaugsmingų šypsenų, nuovargio ašarų, skambaus juoko ir liūdesio .Nepaisant įvairių vingių kolektyvą jungia stipri šokio dvasia, kuri nejučia mokė šokėjus nepasiduoti ,tobulėti ir palaikyti vienas kitą. Šokėjų repertuare ne tik lietuvių liaudies ir šalies choreografų sukurti šokiai, bet ir latvių ,lenkų ,rusų tautų šokiai.

1999 m.  „Aitvaro” apdovanojimas Vitalijai Venienei, nominacija  geriausio šokių kolektyvo vadovei.

„Pynė“ pripažinta geriausiu 2004 metų Šakių rajono kolektyvu ir apdovanota „Aitvaro“ nominacija.

Kolektyvas  1998 m., 2003 m.,2005 m., 2007 m.,2009 m.,2012 m., 2014 m.,2016 m. ,2018 m. Lietuvos dainų ir šokių švenčių bei respublikinių Moksleivių švenčių dalyvis.

Du kartus (2005 m.) dalyvavo televizijos laidoje „Gero ūpo“. Taip pat yra 2000 m., 2002 m., 2004 m.,2009 m.,2016 m. Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Krasnoznamensko, Gusevo ir Kaliningrado miestų kultūros dienų dalyvė.

2016 metais „Pynės“ jaunimo ir jaunuolių grupės buvo pakviesti filmuotis lietuviškame filme „Patriotai“. Šokėjai įgijo naujos patirties ir turėjo galimybę dirbti su profesionaliais aktoriais.

Su savo koncertinėmis programomis dalyvauta tarptautiniuose festivaliuose Turkijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Vengrijoje, Bulgarijoje.

„Pynė“ vykdė ir dalyvavo daugelyje tarptautinių projektų – 2007 m. trišalis projektas „Tarptautinė šokio meistriškumo dirbtuvė“ Lenkijoje. Tais pačiais metais tarptautinis projektas „Mūsų didieji lobiai“ Vokietijoje. 2010 m. vykdė ir dalyvavo trišaliame tarptautiniame projekte „Bendradarbiavimo tiltai“ – trys kolektyvai „Elk“(Lenkija), „Ščeremošč“(Ukraina) ir „Pynė“ (Lietuva)  paruošė ir sukūrė bendrą šokių programą ir Joninių nakties spektaklį pagoniškais motyvais .Tai pristatė Lenkijos ir Lietuvos žiūrovams. 2011 m. vykdė dvišalį projektą „Laikas pradėti Polonezą“ Lenkijoje.

2014 metais Lietuvos liaudies kultūros centras patvirtina, kad jaunimo liaudiškų šokių grupei „Pynė“ suteikiama mėgėjų meno kolektyvo I kategorija.

Kolektyvas labai džiaugiasi savo aukštais pasiekimais. Nuo 2000 metų „Pynė“ dalyvauja visuose respublikinio liaudiškų šokių konkurso „Aguonėlė“ turuose. 2008 m., 2012 m. respublikiniame vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių konkurse „Aguonėlė“ „Pynės“ jaunuoliai laimėjo pirmąsias vietas ,jaunučiai –II vietos nugalėtojai. 2016 metų Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių konkursinio festivalio „Aguonėlė“ nacionaliniame  ture- I laipsnio diplomas jaunuolių grupei ir III laipsnio diplomas jaunių grupei. Bei jaunuoliai buvo apdovanoti I laipsnio diplomu už išraiškingiausiai atliktą šokį „Folklorinių šokių siuita“. 2015 metais Vilniuje vykusiame respublikiniame liaudiškų šokių konkurse „Šoka Lietuva“ „Pynės“ šokėjai iškovojo laureatų vardą ir turėjo galimybę šokti scenoje kartu su „Lietuvos“ ansamblio šokėjais.2015 m. pirmame tarptautiniame ugdymo įstaigų liaudies šokių festivalyje-konkurse „Šokis mus jungia“ Kaune „Pynės“ jaunimas parvežė laureatų diplomą ir buvo įteikta pereinamoji „Santaros“ taurė, o tame pačiame konkurse 2016 m. jaunuoliai laimėjo pirmąją vietą.2018 m. respublikiniame pastatyminių šokių kompozicijų konkurse „Šypsenų vaivorykštė“ Trakuose- „Pynė“ apdovanota už originaliausiai atlikto tautinio šokio kompoziciją.2018 m. respublikiniame liaudiškų šokių festivalyje- konkurse „Šokis mus jungia“ Alantoje- „Pynės“ jaunimas apdovanotas nominacija „Profesionaliausia šokių grupė“.

2017 m. kovo 11 d. „Pynės“ kolektyvas apdovanotas Lietuvos nacionalinio kultūros  centro nominacija „Aukso paukštė“ kaip geriausias šokių kolektyvas ,o vadovė – geriausia šokių kolektyvo vadovė. Nominacija  suteikiama už aukštą meninį lygį, aktyvią ir reikšmingą pastarųjų metų veiklą, savo krašto choreografijos propagavimą; tradicinio šokio žanro saugojimą ir populiarinimą regionų, apskričių ir šalies svarbiausiuose renginiuose; konkursuose pelnytas prizines vietas, originalių tradicinių projektų inicijavimą ir organizavimą.