Šakių kultūros centro šiuolaikinio šokio grupė „Viva“ nuo 2017 m. pasivadino Šokio teatru. Tai nereiškia, kad pakito kolektyvo veidas, tačiau tai neša žinią apie šokėjų ir vadovės kryptingas teatrinės šokio išraiškos paieškas.

Šokio teatras – tai kolektyvas, kuris propaguoja šiuolaikinio – contemporary šokio stilių ir savo veikloje numato ne vien šokio technikos tobulinimą, bet gilinasi į prasmes, kurios galbūt ne visada aiškiai matomos, nes šis šokio stilius pilnas abstrakcijų.

Pirmas didžiausiais Šokio teatro darbas 2017 m. balandžio 30 d. pristatytas šokio spektaklis „Mano AŠ“ kurio metu publika įsitikino, kad šie žmonės gyvena šokiu ir jaučia jo pulsą kitu kampu. Bendras režisierių Lauros Saunorienės ir Marijano Staniulėno choreografinis darbas nepaliko abejingų ir atnešė į Šakius naują meno kryptį – šokio teatrą. Tai nauja kolektyvo pradžia, kuri žada naujus ateities planus, naujus spektaklius ir šiuolaikinio meno projektus.

Šokio teatras dalyvauja įvairiuose šokio festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, kuria specialias choreografijas Šakių kultūros centro renginiams, atidarymo ceremonijoms. Kolektyvą šiuo metu lanko 47 nariai. Trys skirtingos amžiaus grupės apjungia keletą kartų šokio mylėtojų, kurie nuo 4 metų jau gali pažinti scenos didybę ir išreikšti save šokio pagalba.

Pasiekimai:

  • 2017 m. balandžio 1 d. Tarptautinis šiuolaikinio šokio konkursas „Amber Suwalki“ – I, II vietos
  • 2018 m. balandžio 28 d. Respublikinis šiuolaikinio šokio konkursas „Emocijos“ – II, III vietos
  • 2018 m. lapkričio 17 d. Tarptautinis šiuolaikinio šokio konkursas „Amber Suwalki“ – I vieta